background image

Минеральні води Закарпаття

Мінеральне джерело

Минеральні води Закарпаття

Новини no responses

Закарпаття дуже давно відоме як край надзвичайно багатий мінеральними джерелами. В області вже досліджено більше трьохсот мінеральних лікувальних джерел. За газовим складом води поділяються на вуглекислі, сірководневі, метанові і радонові.
В області найбільш поширеними є вуглекислі джерела. Особливо багато їх у Свалявському районі, в самому місті і в селах Поляні, Солочині, Неліпині, Плоскому, Лугах. Води цих джерел є аналогами відомих вод типу “Боржомі” і мають такі ж смакові якості, особливо води “Лужанська”, “Поляна Квасова”, “Плосківська”, “Свалява”. В останні роки досліджені води за хімічним складом можна порівняти до вод типу “Єсентуки” № 4 та № 17. Це джерела в Зарічево (Перечинський район), у санаторії “Шаян” і в Драгово (Хустський район). Виявлені також вуглекислі джерела з високим вмістом заліза. Такі води зустрічаються в Ужкові (Великоберезнянський район), Келечині (Міжгірський район), Кобилецькій Поляні (Рахівський район). У Хустському районі переважають солоні джерела. Такі ж джерела зустрічаються у верхів’ях річки Ужа і в селі Усть-Чорна (Тячівський район). Вода останнього включає в себе багато кальцію.
У санаторії “Синяк” (Мукачівський район), селах Тарасівці, Тереблі Лазах (Тячівський район) виявлені сірководневі, а в с. Ростоку (Воловецький район) – метанові джерела. В останні роки виявлені великі запаси термальних вод у селах Розівка, Гараздовка, Іванівка, Пасіка і Шаян.
Особливу групу складають вуглекислі мінеральні води тринадцяти родовищ: Келечинського, Заньковецького, Майданського, Верхнебістрянського, Вучковського, Колочавського в Міжгір’я, Пасіцького на Свалявщині, Кобилецько-Полянського, Рахівського, Бєлінського, Квасівського на Рахівщині, Ужоцького на Великоберезнянщині та Ужгородського. Ці води містять біологічно цінні мікроелементи (залізо, марганець, мідь, цинк і миш’як) і можуть бути використані при суто специфічних захворюваннях органів і систем.
В області організовано промисловий розлив мінеральних вод “Лужанська”, “Поляна Квасова”, “Свалява”, “Плосківська” і “Драгівська” та інших, відомих далеко за межами Закарпаття, вод.
Мінеральні води Закарпаття є чудовою базою для організації курортного лікування. На основі цілющого сірководневого джерела “Синяк” схожий до дуже близького за своїми якостями відомого “Мацесте”. Він добре обладнаний для лікування ревматизму, радикулітів і серцево-судинних захворювань. Чудесний лісопарк, гірське повітря, мінеральні води – прекрасні передумови для лікування і відпочинку.
На базі джерела “Поляна” відкрито великий санаторій у мальовничому куточку однойменного села в Свалявський районі. Тут лікують захворювання органів травлення.
У 1965 році прийняли перших відвідувачів два нові великих санаторії – “Квітка полонини” та “Сонячне Закарпаття” в Свалявський районі. Вони створені на базі мінеральних джерел типу “Боржомі”, а лікують у них захворювання органів травлення.
За 3 км від смт. Міжгір’я знаходиться санаторій “Верховина”. Здравниці “Шаян” розкинулася серед гір на лівому березі Тиси, за 6 км від селища Вишкова Хустського району. Обидва санаторії добре обладнані, їхній профіль – те ж, що і попередніх.
Працюють в області кілька будинків відпочинку і пансіонатів. Дуже популярні серед відпочиваючих будинок відпочинку “Берегвар” і пансіонат “Гірська Тиса”.
Санаторії мають добре обладнані лікувально-діагностичні кабінети і водолікарні. Щорічно закарпатські оздоровниці розширюються – будуються нові спальні корпуси, будинки допоміжних служб. Великі запаси різних мінеральних вод, їх високі лікувальні властивості, прекрасні природні і кліматичні умови дозволяють в найближчі роки існуючі здравниці розширити.

Напишіть відгук

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

©2019 Всі права належать: Курорт "Сонячне Закарпаття"
Розробка компанії www.Blorax.com