background image
Курорт Закарпаття
Гру06

Відпочинок в Закарпатті можливий, в будь яку пору року.
На південному заході України розташована Закарпатська область. Закарпаття межує з Львівською та Івано-Франківською областями, Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею. У с. Ділове Закарпатської області знаходиться географічний центр Європи.
Площа області становить 12,8 тис.кв.м.
Більшу частину Закарпатської області займають знамениті Карпати. Область може похвалитися такими гірськими хребтами, як Горгани, Чорногорський, Верховинський, Вододільний, Полонинський, Свидовецький, на яких можна побачити такі вершини, як Говерла (2061 м), Піп Іван (1940 м), Братківська (1788 м), Близнюки (1882 м), Драгобрат, Бужора (1081 м) та ін.
По території Закарпаття протікає досить велика кількість річок. Найбільшими річками Закарпаття є Тиса з притоками Боржава, Ріка, Теребовля і Тересва, Латориця та Уж.
Клімат в Закарпатті помірно-континентальний. Температура повітря змінюється від мінус 4° C в лютому до +21° C в липні. На території Закарпаття розташована найбільш засніжена місцевість на Україні – Руська Мокра, де сніг на грунті лежить понад 110 днів.
На території області створено і діють природний Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний парк, озеро Синевир та ін.
Обласним центром Закарпаття є мальовниче місто Ужгород.
Закарпаття відоме як край, де можна добре відпочити і пройти курси лікування. Тут знаходиться велика кількість санаторіїв та приватних садиб. На Закарпатті є близько 400 видів мінеральних, лікувальних та термальних вод.
Серед рекреаційних та туристичних ресурсів Закарпаття варті уваги:
– Карпатський біосферний заповіднік ЮНЕСКО, який віднесений до найцінніших на планеті. Заповідник має наступні відокремлені гірські масиви: Говерла, Піп Іван, Драгобрат. Тут природно росте унікальна «Долина нарцисів»;
– Ужанський національний природний парк (Великоберезнянський район), який знаходиться в Східних Карпатах і містить безліч рослин, занесених до Червоної книги;
– Національний природний парк «Синевирське озеро» (Міжгірський район). Озеро Синевир природного походження, знаходиться на висоті 989 м. над рівнем моря. Озеро розстелилося між горами і глибина його становить до 20 м. Посередині озера піднімається маленький острів. Озеро має стрімкі береги на яких ростуть вікові ялини та ялиці;
– Ольшанське водосховище і Липовецьке озеро (Хустський район), яке розташоване у горловині давнього вулкана. Державний заповідник “Соколу скелі” в басейні річки Шипот, державний гідрологічний пам’ятник-водоспад у селі Тур’я Поляна (Перечинський район).
Для того, щоб добре відпочити та пройти курси лікування в Закарпатській області пропонуються такі курортні центри:
– с.м.т.Солотвино (Тячівський район) – курорт з соляними озерами, який за своїми цілющими властивостями близький до ропи з Мертвого моря. Навколо солоних озер побудовані туристичні бази, міні-готелі. Тут з успіхом лікують алергічні захворювання;
– м.Берегово, курорт Закарпаття, відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. У м. Берегово на двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці і Сахаліні (Росія), Ісландії, Угорщині. У місті також працює вин завод, в якому проводять дегустацію;
– Драгобрат (Рахівський район) – гірськолижний курорт, який вважається найвищим в Україні (до 1700 м). Має розвинену інфраструктуру, бугельний 1000 метровий витяг, кілька 500 і 300 метрових бугельних підйомників. Курорт підходить, як і для початківців, так і для професіоналів. На цьому курорті природно сніг лежить довше (до квітня);
– Рахів, містечко з туристичною інфраструктурою як для зимового, так і для літнього відпочинку. Тут є джерела мінеральних вод типу «Нарзан», «Єсентуки», діють лижні підйомники (бугельний витяг 800 м. і 1200 м.);
– Пилипець – один з кращих курортів зимового відпочинку в Україні. У Пилипці діють траси різного ступеня складності на горах Гимба і Ряпушка.

Мінеральне джерело
Гру06

Закарпаття дуже давно відоме як край надзвичайно багатий мінеральними джерелами. В області вже досліджено більше трьохсот мінеральних лікувальних джерел. За газовим складом води поділяються на вуглекислі, сірководневі, метанові і радонові.
В області найбільш поширеними є вуглекислі джерела. Особливо багато їх у Свалявському районі, в самому місті і в селах Поляні, Солочині, Неліпині, Плоскому, Лугах. Води цих джерел є аналогами відомих вод типу “Боржомі” і мають такі ж смакові якості, особливо води “Лужанська”, “Поляна Квасова”, “Плосківська”, “Свалява”. В останні роки досліджені води за хімічним складом можна порівняти до вод типу “Єсентуки” № 4 та № 17. Це джерела в Зарічево (Перечинський район), у санаторії “Шаян” і в Драгово (Хустський район). Виявлені також вуглекислі джерела з високим вмістом заліза. Такі води зустрічаються в Ужкові (Великоберезнянський район), Келечині (Міжгірський район), Кобилецькій Поляні (Рахівський район). У Хустському районі переважають солоні джерела. Такі ж джерела зустрічаються у верхів’ях річки Ужа і в селі Усть-Чорна (Тячівський район). Вода останнього включає в себе багато кальцію.
У санаторії “Синяк” (Мукачівський район), селах Тарасівці, Тереблі Лазах (Тячівський район) виявлені сірководневі, а в с. Ростоку (Воловецький район) – метанові джерела. В останні роки виявлені великі запаси термальних вод у селах Розівка, Гараздовка, Іванівка, Пасіка і Шаян.
Особливу групу складають вуглекислі мінеральні води тринадцяти родовищ: Келечинського, Заньковецького, Майданського, Верхнебістрянського, Вучковського, Колочавського в Міжгір’я, Пасіцького на Свалявщині, Кобилецько-Полянського, Рахівського, Бєлінського, Квасівського на Рахівщині, Ужоцького на Великоберезнянщині та Ужгородського. Ці води містять біологічно цінні мікроелементи (залізо, марганець, мідь, цинк і миш’як) і можуть бути використані при суто специфічних захворюваннях органів і систем.
В області організовано промисловий розлив мінеральних вод “Лужанська”, “Поляна Квасова”, “Свалява”, “Плосківська” і “Драгівська” та інших, відомих далеко за межами Закарпаття, вод.
Мінеральні води Закарпаття є чудовою базою для організації курортного лікування. На основі цілющого сірководневого джерела “Синяк” схожий до дуже близького за своїми якостями відомого “Мацесте”. Він добре обладнаний для лікування ревматизму, радикулітів і серцево-судинних захворювань. Чудесний лісопарк, гірське повітря, мінеральні води – прекрасні передумови для лікування і відпочинку.
На базі джерела “Поляна” відкрито великий санаторій у мальовничому куточку однойменного села в Свалявський районі. Тут лікують захворювання органів травлення.
У 1965 році прийняли перших відвідувачів два нові великих санаторії – “Квітка полонини” та “Сонячне Закарпаття” в Свалявський районі. Вони створені на базі мінеральних джерел типу “Боржомі”, а лікують у них захворювання органів травлення.
За 3 км від смт. Міжгір’я знаходиться санаторій “Верховина”. Здравниці “Шаян” розкинулася серед гір на лівому березі Тиси, за 6 км від селища Вишкова Хустського району. Обидва санаторії добре обладнані, їхній профіль – те ж, що і попередніх.
Працюють в області кілька будинків відпочинку і пансіонатів. Дуже популярні серед відпочиваючих будинок відпочинку “Берегвар” і пансіонат “Гірська Тиса”.
Санаторії мають добре обладнані лікувально-діагностичні кабінети і водолікарні. Щорічно закарпатські оздоровниці розширюються – будуються нові спальні корпуси, будинки допоміжних служб. Великі запаси різних мінеральних вод, їх високі лікувальні властивості, прекрасні природні і кліматичні умови дозволяють в найближчі роки існуючі здравниці розширити.

Поляна_2
Гру06

Вода «Поляна Квасова» видобувається із одного з найвідоміших у світі, і унікальних за своїм походженням, джерел природної мінеральної води, розташованих в Україні, який зародився в глибинах мальовничого гірського масиву Карпат.
Яскраво виражений і приголомшливий смак, а також унікальні і природні цілющі властивості, якими володіє вода «Поляна Квасова», змогли оцінити не тільки українські жителі, а й європейці, зробивши це ще в XVIII столітті. У зв’язку з чим, починаючи з того періоду часу, мінеральна вода «Поляна Квасова» стала неодноразово завойовувати найвищі нагороди, що стали доступними завдяки високій якості, оціненої на міжнародних виставках, які пройшли у Відні, Будапешті, та в Парижі.
За своїм хімічним складом «Поляна Квасова», показання до вживання якої передбачають наявність захворювань, пов’язаних з роботою шлунково-кишкового тракту, прийнято відносити до різновиду гідрокарбонатних натрієвих борних мінеральних вод боржомського типу, у яких рівень мінералізації знаходиться в межах 6,5 -12,0 г/л і відрізняються наявністю природного вмісту вуглекислоти.
Мінеральна вода «Поляна Квасова» сьогодні розливається безпосередньо на самому місці видобутку, дозволяючи, таким чином, повністю зберегти для вітчизняних споживачів весь спектр присутніх цінних мінеральних елементів. Серед них варто відзначити такі, як калій, кальцій, магній, натрій, а також ортоборну кислоту, яка є природним антибіотиком. Дана властивість води зробила її незамінною під час різних інтоксикацій.
Стакан «Поляна Квасова» здатний в лічені секунди зняти печію, тонізувати тіло і підбадьорити дух.
На сьогоднішній день оригінальна мінеральна вода природного походження «Поляна Квасова» може поставлятися до споживачів в скляних пляшках, ємність яких 0,5 л, а також в поліетиленових пляшках з ємністю 1,5 л.

©2020 Всі права належать: Курорт "Сонячне Закарпаття"
Розробка компанії www.Blorax.com